Tuzla’da 65 yaş üstü büyükler için festival düzenlendi

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından yılın her günü takipleri yapılan 65 yaş üstü büyükler, bilgi müsabakası, müzik yarışı, tiyatro şovları, jonglör şovları ile unutulmaz bir gün yaşadılar. Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı da bu unutulmaz günde 65 yaş üstü büyüklerin yanında bir gün geçirdi. Program sonrasında açıklamalarda bulunan Lider Yazıcı,” Büyüklerimizi geçmişten gelen deneyimlerini geleceğe aktarmak için değerli olduğunu düşünüyoruz. Yaşlılarımızla yaptığımız her aktiflikte çocukları ve gençlerimizi katmaya çalışıyoruz. Onlar bizim hafızamızdır. Geleceğe adım atarken kesinlikle kullanmamız gereken çok değerli bilgi depolarımızdır” dedi.

Tuzla Belediyesi, 65 yaş üstü büyüklerin hayata karışmaları, toplumsal ömürde kendilerine yer bulmaları ve yalnız hissetmemeleri için özel bir şenlik düzenledi. Tuzla’da 65 yaş üstü büyüklerin kendi akranları ile gündüz saatlerinde toplumsal bir ortamda kaliteli vakit geçirebilmeleri için Tuzla Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşlılar Merkezi’nde düzenlenen şenliği Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve eşi Ferahil Akça, Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Gönül Elleri Çarşısı kurucu gönüllülerinden Dr. Fatma Yazıcı ile birlikte çok sayıda 65 yaş üstü Tuzla sakini katıldı. Programda Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’ne giden minikler Yaşlılar Merkezi’ni anlatan bir tiyatro gösterisi yaptı. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencilerinin çaldığı müzikler eşliğinde 65 yaş üstü büyükler müzik müsabakasında yarıştılar. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından yılın her günü takipleri yapılan 65 yaş üstü büyükler, bilgi yarışı ve jonglör şovları eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadılar. 

“BÜYÜKLERİMİZ GELECEĞE ADIM ATARKEN MUHTAÇLIK DUYDUĞUMUZ BİLGELİK KAYNAKLARIDIR”

Program sırasında açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı,”  Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezimiz uzun vakittir hizmet veriyor. Yaşlılar Günü vesilesi ile Yaşlılar Şenliği düzenledik. Bin 100’e yakın 65 yaş üstü büyüğümüzle hoş bir aktiflikte müzikler, türküler, şiirler söylendi. Cümbüşler ve müsabakalar yapıldı. Aslında yaşlılarımız bizim için bir değerimizdir. Büyüklerimizi geçmişten gelen deneyimlerini geleceğe aktarmak için değerli olduğunu düşünüyoruz. Yaşlılarımızla yaptığımız her aktiflikte çocukları ve gençlerimizi katmaya çalışıyoruz. Onlar bizim hafızamızdır. Geleceğe adım atarken kesinlikle kullanmamız gereken çok değerli bilgi depolarımızdır. Biz kendilerine yalnızca hürmet olarak değil, bütün bunlarla bir arada toplumda geleceğe adım atarken muhtaçlık duyduğumuz bilgelik kaynaklarıdır. Gençlerimizle buluştuğumuzda onların yetişmesi için, büyüklerimizin deneyimlerinden faydalanmak için belli etkinlikler ve tertipler da gerçekleştireceğiz. Bütün büyüklerimizin ellerinden öpüyorum. Yaşlılar Merkezimizde bin 100 büyüğümüz kayıtlı. Bunlardan 500 tanesi etkin olarak geliyorlar. Her gün de kayıtlar artıyor. Biraz evvel üç tane yeni üyemizi gördük. Bütün bireylerimizi, bütün büyüklerimizi bilgilendiriyoruz. Bütün büyüklerimizi bekliyoruz” dedi. 

“BİZ BÜYÜKLERİMİZ İLE 365 GÜN BİR ARADAYIZ”

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Gönül Elleri Çarşısı kurucu gönüllülerinden Dr. Fatma Yazıcı ise,” bugün bir ortada olmaktan ötürü çok memnunuz. Çok renkli imajlar vardı. Lakin biz büyüklerimizle yılın 365 günü bir ortadayız. Meskenlerine gidiyoruz. Ziyaretler yapıyoruz ve onları dinliyoruz. Bazen yalnızca onları dinlemek bile büyük bir memnunluk. Kapısının çalmasını bekleyen büyüklerimiz var. Bu bakımdan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın Yaşlılar Komisyonu’ndaki gönüllülerimize çok teşekkür ediyoruz. Yalnızca bayramlarda değil, belirli aralıklarla büyüklerimiz bizlerin geleceklerini biliyorlar” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir