TFF açıkladı… Kupa Galatasaray’a geliyor

Süper Lig’in 36. haftasında deplasmanda Ankaragücü’nü 4-1 mağlup eden ve Fenerbahçe derbisi öncesi şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray’ın kupasını ne vakit alacağı Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklama sonrası muhakkak oldu.

TFF, Lider Mehmet Büyükekşi’nin Galatasaray-Fenerbahçe maçının akabinde Galatasaray’a şampiyonluk kupasını takdim edeceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Spor Toto Süper Lig Karşılaşmaları Statüsü’nün 11. hususu gereği, Süper Lig karşılaşmalarını birinci olarak tamamlayan kulübe, kural olarak ilgili kulübün son lig karşılaşması sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verilir. Süper Lig karşılaşmalarını birinci olarak tamamlayan kulübün, mevcut puan durumuna nazaran matematiksel olarak daha erken belirlenmesi halinde, ilgili kulübe mesken sahibi olarak oynayacağı son lig karşılaşması sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verilir.

Bu minvalde, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 4 Haziran Pazar günü saat 19:00’da oynanacak olan Spor Toto Süper Lig 37. hafta Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşmasının akabinde ilgili statü uyarınca, 2022-2023 Dönemi Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray’a kupasını takdim edecektir.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir