Başkan Erdoğan gençlerle buluştu! Önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu halde:

Malatya’da 60 bin kişinin iştirakiyle hoş bir toplu açılış yaptık. Bugün Diyarbakır’da da 70 bini bulan bir iştirakle harika bir açılış merasimi yaptık. Diyarbakırlı kardeşlerimizle samimi bir muhabbetimiz oldu.

Diyarbakır, şenliği her yıl düzenleyeceğimiz kentler ortasında yer alıyor. Kültür yolu şenliklerini yaygınlaştıracağız. İzmir, Adana, Gaziantep, Erzurum ve Trabzon olarak belirledik. Ülkemizin hoşluklarını ortaya koyan her faaliyet bizim için değerlidir.

Ülkemize kazandırdığımız bu güçlü altyapının üzerine çok daha büyük gayelere yanlışsız yürüme imkanına sahibiz.

Türkiye, emin ve kararlı adımlarla yoluna devam ediyorsa gerisinde bu türlü bir emek ve gayret vardır. Ülkemizin sahip olduğu kalkınma altyapısının ve demokratik kazanımlarının bize getirdiği bu seviyeyi daha ileriye taşımak istiyoruz.

Birileri diyor ki AK Parti’nin gençliği yok, gençlik burada. Bu gençler önümüzdeki haziranda sandıklarda o birilerine gereken dersi verecek. Milletimizin her bir ferdinin bilhassa de sizlerin daha fazla takviyesini talep ediyorum. Bunların sıkıntısı ne sizlersiniz ne de ülkemizdir.

Hem özgürlüğümüze sahip çıkacağız hem refahımızı artıracağız. Geçersiz telaffuzların, düzmece duruşların maskelerini birer birer indireceğiz. Kısır hesaplarını millete yükleyenlere meydanı bırakmadık. Türkiye yüzyılını sizlerle birlikte yükseltecek, sizlerle birlikte doruğa taşıyacağız. Zira biz daima birlikte Türkiye’yiz.

HDP’si ve başkaları yalnızca laf üretirler. Onlar Kandil’e yol ararlar, biz halkımıza çağdaş yollar yaparız, farkımız bu. Bütün yolları gençlerimizle birlikte yürüyor her gayretimizi onlarla birlikte gerçekleştiriyoruz. Ben gencim, niçin? Zira gençlerle beraberim. Sizinle bir arada yol yürüyenlerin ihtiyarlaması mümkün değil. Gençler nereye gidersek gidelim, gençlerimizle bir ortaya gelmeye değer veriyorum. Biz Diyarbakır’ın ciğeri varken birileri üzere FETÖ’cülerle akaryakıt istasyonlarında hamburger yemenin, kapalı kapılar arkasında iş çevirmenin kederinde değiliz.

İlk kere oy kullanacak toplamda 6 milyonun üzerinde gencimiz var. Biz bu buluşmalarla birebir vakitte gençlerimizle ortak geleceğimizi şekillendiriyoruz. Bugün huzur dolu bir Diyarbakır var.

Detaylar geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir