Başkan Dündar, muhtarlar ile iftarda buluştu

BURSA (İGFA) – Ramazan ayında rahmetini, birlik ve beraberliğini vatandaşlarla birlikte yaşamaya ihtimam gösteren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan ayının ikinci iftarında ilçede vazife yapan muhtarlar ile bir ortaya geldi.

Osmangazi Meydanı’nda düzenlenen iftar yemeğine muhtarların yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekilleri Muhammed Müfit Aydın ve Refik İtina ile birlikte AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Adnan Kurtuluş katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, iftar saati öncesinde masaları tek tek dolaşarak muhtarların her biriyle farklı başka tokalaştı. Akşam ezanının okunmasının akabinde daima birlikte dua edilerek oruç açıldı. Lider Dündar, yemek sonrası muhtarlara yönelik yaptığı konuşmada, “Her yıl olduğu üzere bu yıl da Ramazan ayında da iftar programları düzenleyerek Ramazan ayının birlik ve beraberliğini kalabalık sofralarda bir ortada olarak yaşıyoruz. Bugün iftar sofralarını kurduğumuz Osmangazi Meydanı, Bursa’ya nefes aldıran bir eser olarak ortaya çıktı. Birinci etabın sonuna geldik. İkinci etap için çalışmalarımız devam edecek. Geçtiğimiz günlerde bu dev meydanda konserler düzenleyerek birbirinden kıymetli sanatkarları vatandaşlarımız ile buluşturduk. Artık de Ramazan ayı ile birlikte bu meydan da iftar sofraları kuruyoruz. Meydandaki birinci iftarımızda da kıymetli muhtarlarımız ile bir ortaya geldik.” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik İhtimam de, Osmangazi Belediyesi’nin bugüne kadar değerli projeleri Bursa’ya kazandırdığını belirterek, “Bizler, lokal idarelerde üçlü olsun güçlü olsun derken bunu kast ediyoruz. Büyükşehir, ilçe belediyesi ve merkezi yönetimin uyumlu çalışmasıyla birlikte nelerin başarılabileceğini görüyoruz. Artık de değerli bir seçimin arifesindeyiz. Belediye liderlerimiz ali birlikte muhtarlarımıza da muvaffakiyetler diliyorum.” sözlerini kullandı.

AK Parti Bursa Milletvekili Muhammed Müfit Aydın da konuşmasında Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a Bursa’ya kazandırdığı yapıtlardan ötürü teşekkür ederek, “Muhtarlarımız düzgün bilir, evvelce genel bütçe dediğimiz hükümetin 10 senede yapamadığı projeleri Osmangazi Belediyemiz 1-2 yılda yapabiliyor. AK Parti Belediyeciliği ile buluşan bütün vilayet ve ilçelerimiz, hamdolsun bundan istifade etti. Muhtarlarımızla birlikte belediye liderlerimiz, milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanımız ile birlikte bir arada yol yürüdüğümüz sürece çocuklarımıza daha hoş bir gelecek bırakırız.” diye konuştu.

İftar davetinden ötürü Lider Dündar’a teşekkür eden Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan Mandacı da, “Yurtdışından konuklarım geldiğinde Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni ve Hamitler’deki Macera Bursa’yı gezdirdim. Bana bu yapıtların hükümet tarafından mı yapıldığını sordular. Ben de Osmangazi’mizin çalışkan belediye başkanı tarafından yapıldığını söyledim. Hakikaten çok şaşırdılar. Yurtdışında bu şekil yapıtların devlet tarafından yapıldığını söylediler. Bunları duyunca Mustafa Dündar liderimiz ile bir sefer daha gurur duyduk. 31 Mart tarihinde hem biz muhtarlar hem de liderimiz seçime giriyor. 31 Mart tarihinden sonra da inşallah tekrar daima birlikte oluruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir